High school honor rolls for the second nine-weeks have been released as follows:

JAMES RIVER

A Honor Roll,

Seniors: Delaney Alls, Brittany Ardery, Dalton Bellamy, Alyssa Brion, Bethany Chesnut, Madison Elliott, Davis Fenster, Sydney Gordon, Blair Grim, Jessica Gross, Eva Grumbine, Andrew Harless, Luke Harman, Landen Horton, Benjamin Johnson, James Leftwich, Riley Marshall, Hannah Nelms, Lauren Ogle, Karli Schott, Mason Sowers, Taylore Sydnor, Lacey Vaught

JUNIORS: Marcella Allison, Olivia Baker, Brianna Dunbar, Brycen Ford, William Fowler, Alexis Haynes, Luke Martin, Kaitlyn McClung, Benjamin Peterson, Noel Preece, Benjamin Rakes, Tyller Roney, Dalton Simmons, Montana Snavely, Bradford Stephenson, Erik Tolley, Abigale Wentworth

SOPHOMORES: Melina Allison, Catherine Amos, Brianna Baldwin, Logan Bingeman, Allison Bora, Fallon Bursey, Emma Butler, Lillian Clevenger, River Clonch, Brooke Cuddy, Christopher DeHaven, Anna DePriest, Grace Dye, Anthony Etzler, John Etzler, Jonathan Harris, Megan Hill, Daniel Holter, Logan Honts, Olivia Hoye, Lianna Janney, Ethan Johnson, Tessa Jones, Hayden Kay, Sarah Lam, Jackson Mabe, Bailey Marshall, Hannah Meador, Anastasia Meadows, Rachel Moore, Jasmine Myers, Nicholas Nicely, Benjamin Peters, Jessica Rocha, Tyler St. Clair, Nicholas Tucker, Kyle Upson, Karl Voight, Ethan Whitt, Hannah Wright

FRESHMEN: Emily Barnes, Jacob Berry, Adaline Bisese, Megan Cox, Sierra Dean, Lily Dorsett, Kaylene Elliott, Bethany Flint, Lauren Fox, Caroline Gross, Owen Krisnitski, Thomas Laughridge, Grace Lawson, Jessica Link, Lakota Lucado, Iain MacFarlane, Matthew Martin, Dyllan McAllister, Daisy Montgomery, Brooke Moran, Olivia Murry, Autumn Nester, Samantha Pond, Benjamin Rice, Krista Ronk, Mackenzie Seebo, William Sluss, Mikayla Stiltner, Kevin Theimer, Jack Voight, Angela Wenk, Shiloh Whitley, Kelsey Williamson, Gabriel Worsley

A-B Honor Roll,

Seniors: Hope Aaron, Isaiah Adams, Kylie Angel, Elijah Austin, Forest Austin, Shareika Begley, Corbin Brinkley, Nathaniel Brinkley, Emily Bryan, Matthew Caldwell, Caleb Craft, Madeline Cummings, Sean DeHaven, Ashley Denney, Ciera Foley, Kelsey Giles, Rebecca Hall, Shaun Hammond, Sarah Harris, Taylor Hart, Natasha Hess, James Hickok, Hollie Hill, Kaitlyn Johnson, Sarah Jones, Madison McDaniel, Austin Metz, Tyler Mundy, Phoenix O’Neil, Virginia Peay, Jonathan Perry, Noah Pollard, Heather Royal, Olivia Simmons, Eli Stevens, Kasey Tolley, Kathryn Upson, Logan Vinson, William West, Benjamin Woody

JUNIORS: Alicia Austin, Jack Bailey, Linsey Bailey, Tyler Brown, Roy Bryant, Jesse Carter, Darious Cheatwood, Allena Curtis, Emily Dooley, Nicholas Dreyfus, Kristen Dyer, Marissa Falls, Taylor Flood, Brooklyn Ford, Cameron Hall, Logan Hayes, Michael Hays, Kyle Hayslett, Jacob Hill, Jarrod Hix, Austin Jackson, Dora Keith, Rachel Kickuth, Trenton Lester, Tyler Lester, Tara Malloy, Kaitlyn McCormick, Hannah McMillion, Tyler Meadows, Audrey Nester, Michael Oliver, Brant Ryan, Henry Stump, Lydia Sydnor, Dominique White, Chase Whitley, Lindsey Wiegand, Kerrie Wiley, Thomas Wilhelm

SOPHOMORES: Jeremiah Albert, Erin Betz, MacKenzie Blake, Brandon Bolton, Mitchell Boone, Jeffrey Bower, Dean Bridges, Morgan Bryan, Zacary Cahoon, Cassidy Campbell, Cory Carson, Dustyn Cash, Drake Castro, Logan Dressler, Rachel Epperly, Halee Guentzel, Ian Hester, Cameron Hildebrand, Dillon Hoback, Coulter Hodges, Chad Huffman, Jack Hutchens, Kaitlyn Keith, Chyann Kimberlin, Isaac Krepps, Josey Lackey, Cody Liptrap, Aimee Lowe, Wyatt Mabe, Trinity Martin, Alyson McCullough, Randall McGee, Andrew McGrath, Evelyn Melvin, Sidney Morris, Zachary Noel, Colleen Peery, Dakota Peery, Elizabeth Rice, Mallory Rowe, Anna Schroeder, Emily Sink, Madeline Smith, Zachary Spickard, Erin Walker, Landyn White, Katelyn Wiley, Jessica Wilhelm, Daniel Williamson

FRESHMEN: Garrett Aaron, Brenna Alls, Kevin Austin, Cole Barger, Madison Brogan, Caleb Bryant, Ethan Bryant, Jared Campbell, Jonathan Church, Isaiah Ciccarella, Savannah Corvin, Logan Craft, Blake Curtis, Kjersten DeHaven, Cheyanne Forson, Jacob Fowler, Lucas Halsted, Courtney Harless, Kyla Jamison, Charles Johns, Jeremiah Johnson, John Keeney, Mia Key Thomas, Nikole Kirk, Jacob Lane, Andrew Lucas, Owen Marshall, Caleb Meador, Michael Mize, Grace Montgomery, McKenzie Moore, Bryanna Morrell, Chance Nelson, Andrew Newcomb, Chase Oberg, Luke Peay, Ryan Pugh, Hunter Reid, Hunter Sluss, Cade Stanley, Alexander Strickler, Kara Surgeon, Colin Tickner, Zane Weidman, Anne-Michael Westland, Molly Winand, Seth Yopp, Jackson Zalewski

 

Lord Botetourt

A Honor Roll

Seniors: Hannah Bane, Caleb Beckner, Raven Beckner, Kensley Bullins, Reagan Bullins, Taylor Carr, Emily D’Arpa, Bryton Dalglish, Jacob Davidick, Kaitlyn Deeter, Shawn DiRocco, Jake DuVall, Dylan Enslow, Christopher Fechisin, Kyndall Fitzgerald, James Graham, Tiffany Green, Joshua Grimshaw, Braedon Haston, Sarah Hutchins, Colby Johnson, Alyssa Jones, Cassandra Kuhn, Samuel Lavinder, Tyler Mann, Matthew Manos, Cheyenne Mason, Garrison Mayo, Erin Oyler, Abigail Pearl, Grace Pfleger, Ashley Phoenix, Kourtney Poff, Bailey Quarles, Cabell Rakes, Devin Rantz, Morgan Ratcliffe, Bailee Richmond, Ren Robinson, Hailey Rochay, Caitlyn Russell, Theresa Seibel, Jacob Steffey, Noah Taylor, Kory Thomas, John Turner, Kaitlyn Whittaker, Amanda Wright, Ethan Young

JUNIORS: Katherine Anaya, Linsey Baker, Olivia Beckner, Lauren Boone, Charles Braswell, Shae Bryant, Max Burke, Easton Cox, Alison Crawford, Dylan Crawford, William Davis, Emily Dressler, Christopher DuVall, Hannah Elias, Katherine Farris, Spencer Ferrell, Eric Filer, Brady Firestone, Quentin Ford, Caleb Franklin, Bryson Gray, Brooke Greco, Mikayla Grooms, Martha Guffey, Hunter Harless, Sydney Harris, Connor Hayes, Jason Henderson, Brigid Hickey, Maddison Hill, Jenna Holcomb, Annah Hutchins, Dylan Jenkins, Alexander Keyes, Sidney Keyes, Bradley King, William Leonard, Alexis Lubosch, Dylan Maclachlan, Tori McLaughlin, Blake Myers, Maria Parnell, Cody Polinsky, Seth Renaud, Riley Sartorius, Kaelyn Sebestin, Claire Seibel, Grace Spangler, Ginger Sullivan, Dustin Switzer, Dominick Thomas, Owen Turner, Lara Veldman, Tyler Waddell, Sommer Windle, Jennifer Wood, Michael Wood, Luke Young,

SOPHOMORES: Jenna Alam, Sydney Anderson, Zachary Andrews, Alexis Anthony, Jared Arnholt, Ashlee Barnett, Sophia Barranco, Autumn Bonhotel, Abigail Broughton, Emily Bruno, Aaron Burns, Haley Caldwell, Jacob Chandler, Sharon Cheatham, Luke Conn, Scottie Cook, Molly Cothran, Alexandria Craighead, Jacob Cromer, John Davidick, Jacob Dewease, Adam Eller, Madison Elliott, Jacob Elmore, Grayson Evans, Dylan Fralin, Haley Gillespie, James Grimshaw, Josiah Grooten, Nikhil Hajra, Emma Hall, Jesse Hanson, Hannah Harris, Erin Kline, Brooke Kreider, Jessica Lancenese, Terry Lively, Blake Markvart, Carlissa Martin, Tabitha Martin, William Martin, Caroline McCabe, Abigail Miles, Heather Moeller, Emily Morejon, Taylor Overstreet, Hannah Quinn, Jerry Rice III, Bayley Riddleberger, Sydney Robinson, Tristan Robinson, Ariana Rochay, Anna Rosenberger, George Rucker, Anna Scott, Caleb Shaver, Brooklyn Shelton, Matthew Smith, Brooke Snyder, Ryan Spangler, Margaret Stickler, Makenzie Thacker, Madison Treat, Cameron Turney, Aaron Workowski,

FRESHMEN: Holly Acker, Cory Bess, Megan Bowling, Alyssa Brader, Olivia Bray, Destiny Cash, Hannah Deter, Ashby Dunbar, Jessica DuVall, Spenser Eason, Evan Eller, Sabrina Engleman, Cassie Feltis, Tyler Graham, Zamya Graham, Alex Hawkins, Brooke Heptinstall, Baylee Howell, Kimberly Hoyle, John Hurley, Jeremiah Isaacs, Peyton Kissner, Anna Kryder, Mikayla McCray, Katherine Mitkos, Michael Morrison, Allyson Norwinski, Logan Olson, Mattison Orange, Emily Overbay, Megan Oyler, Amy Parris, Michael Pigeon, Allie Plenge, Mary-Randall Plunkett, Taylor Poff, Lauren Rakes, Sierra Ray, Ryan Rigatti, James-Ryan Salvi, Alysia Sanchez-Huerta, Jeanna Saunders, Andrew Seibel, Melina Smith, Miette Veldman, Carly Webster, Meredith Wells, Desirhea West, Rachel Williams, Ashlee Woldman, Opal Yarborough

A-B Honor Roll

Seniors: Amber Alam, Savannah Amos, Laura Anderson, Michala Ballard, Sara Bane, Brittany Bennett, Kaitlyn Benois, Mya Bishop, Erin Bohannon, Grayson Bond, Aija Cable, Kristopher Call, Hallie Catron, Merina Chappel, Emma Coman, Kameron Cottrell, Courtney Cox, Danielle Crouse, Kaelyn Dooley, Alexander Dunn, Mercedes Edwards, Cameron Foutz, Richard Freeman, Harlee Fuhrman, Hailey Gallimore, Hannah Gibson, Andrew Gross, Corey Hackett, Enna Hasanbasic, Alexia Heck, Tyler Hodnett, Danielle Hogue, Brittany Hohn, Jacob Honaker, Ethan Humbert, Benton Hunsicker, Randall Imel, Daniel Imondo, Dylan Inzinna, Mary-Hannah Jackson, Nikki Jani, Aaron Jenkins, Cooper Johnson, Corey Keith, Jasmine King, Madison Lantz, Gordon LaPradd, Hannah Leonard, Jonathan Leonard, Hannah Lipes, Brittany Lyle, Kendall Lythgoe, Matthew Maust, Eric McIntyre, Delanie McKeel, Jack Miles, Clark Moeller, Jenna Mueller, Mackenzie Oesterreich, Kayla Overbay, Paige Overbay, Morgan Oyler, Mikayla Palmer, Stormy Parker, Malia Parkhurst, Mark Pfleger, Madison Poole, Margaret Quarles, Garrett Reese, Samuel Scott, Zackary Smith, Martin Squier, Amber St.Clair, Ashley Stevens, Carie Sutliff, Maranda Switzer, Erik Swortzel, Anthony Titone, Cole Tomlin, Angelica Webster, Tyler White, Casey Williams, Lindsay Woldman, Henry Wray, Marina Wray, Maci Yarborough, Hunter Young, Ja’Linda Young

JUNIORS: Daken Anderson, Tyler Austin, Hunter Bays, Benjamin Blanchard, Cora Blom, Emma Blugerman, Drew Bond, Jacob Booth, Alexis Borovich, Lorna Bowling, Cameron Brader, James Brannen, Sarah Breeding, Noah Bryant, Jack Buchanan, Courtney Bucko, Justin Bui, Nathan Butler, Jack Cole, Makenzie Collins, Cassidy Cormany, Corey Criner, Savannah Day, Cameron Diggs, Tanya Dombrosky, William Duke, Abby Eggleston, Carlton Emerson, Jacey Estep, Benjamin Ford, Nicholas Francis, William Frantz, Bailee Geoghegan, Narissa Gibson, Tabitha Gibson, Camden Goode, Justin Green, Bryce Hall, Amar Hasanbasic, Matthew Henninger, William Hickman, Ethan Hogan, Catelyn Hoyt, Clara Keeley, Kelli Ann Kingma, Trevor Kinman, Karlee Kirtley, Maxwell Klimczak, Trevor Landes, Rebecca Lawson, Emma Layman, Mary Leweke, Hannah Martin, Evan Maxey, William Meador, Emily Moran, Lindsey Mossor, Lucas Nackley, Carson Newton, Alena Overstreet, Kristel Palacios, Greysan Palmer, Dylan Parker, Samuel Pearl, Daniel Peters, Zachary Pinkham, Samantha Queen, Sydney Rakes, Bryson Sanchez-Huerta, Jesse Saunders, Kayleigh Shafer, Christian Snyder, Adeline Stevens, Ethan Stickler, Matthew Stuart, Courtney Stultz, Logan Sutliff, Ali Taha, Adrian Taylor, Rock Thomas, Kimberly Tran, William White, Ashlyn Wolfe, Alyssa Woodward

SOPHOMORES: Samantha Aldrich, Katelyn Arney, Jonothan Ballard, Abraham Barkett, Bryce Blake, Skylar Bocock, Hannah Brewster, Mitchell Brewster, Stewart Brown, Dylan Butterworth, Sydney Cooper, Katherine Craig, Jakeb Deaner, Devin Dent, Ryan Dowdy, Blaine Eisner, Alexis Ellis, Lain Erskine, Collin Ewers, Thomas Fisher, Krysten Fitzgerald, Cassie Frantz, Mackenzie Gilkeson, Jonathan Girard, Hannah Graham, Kathryn Harry, Parker Heptinstall, Juliette Holcomb, Brock Holland, Courtney Holland, Archer Jones, Marc Judge, Nicholas Lancaster, Sarah Latino, Jacob Leonard, Thomas Malue, MacKenzie Martin, Liam McCaul, Michael McCoy, Riley McNaron, Brett Meacham, Mikayla Micek, Madelyn Montgomery, Noah Moore, Joseph Moughrabi, Haley Mundy, Kayla Murrell, Marlee Newsome, Kayla Olson, Adam Parris, Bridget Peeters, Brett Pennington, Kyle Peters, Terrance Phillips, Roderick Plenge, Olivia Polumbo, Allison Price, Melanie Pritts, Brenden Ratcliffe, Camden Reed, Catherine Reinard, Rodney Rhodes, Nathan Rich, Dylan Roatenberry, Halla Roberts, Noah Smith, Kaitlyn Spears, Kara Spears, Mason Spillman, Elijah Sullivan, Yasmin Sykes, Kathryn Tomlin, Kasey Trapuzzano, Ramsey Vassar, Luke Wallace, Lori Walls, Damion West, Abby Whitlock, Connor Whitlock, Michael Williamson, Gwineth Willie, Ashley Wilson, Jonathan Wood, Lauren Young

FRESHMEN: Bryan Atkinson, Kloe Bacon, Madelyn Badgley, Maegan Barnes, Carleigh Booth, Tessa Brain, Braden Breese, Dalton Breese, Ashlyn Cadenhead, Cody Camper, Leah Carlton, Breanna Carter, Dylan Carter, James Carter, Jared Carter, Ryanna Clark, Ethan Clower, Carson Cook, Sarah Crane, Carly Crawford, Abigail Crowder, Erika Cundiff, Steven Dalton, Joshua Deeter, Brooke Denham, Madison Denham, Mary Dorra, Cameron Edmondson, Natalie Emerson, Hunter Fender, Maia Folk, Kaylie Ford, Cameron Fralin, Regan Goodman, Madison Gunter, Elena Hall, Elise Hall, Kiah Hall, Katelyn Harris, Alexis Haston, Peyton Haston, Cody Hatter, Elise Hawkins, Jacob Heck, Lauren Hoffman, McKayla Hoke, Logan Hollandsworth, Rebekah Honaker, Blair Hoops, Samuel Jamison, Crews Jones, Taylor Jones, Kaile Judge, Martha Keely, Jordyn Kepler, Tanner Ketron, Coby Kingery, Lily Kinman, Skye Kinser, Zander LeNoir, Karley Lewis, Hannah Martin, Raegan Mauck, Heather McNeill, Braedon Melki, Megan Metheny, Keeley Minter, Draven Montague, Nathan Moore, Todd Moore, Thomas Mougin, Andrew Nagy, Autumn Norris, Madison Oxley, Hunter Ponce, Ryan Ramey, Jessica Rhea, Micah Rich, Faith Settle, Leah Shumate, Maya Smith, Shanelle Smith, Abigail Spence, Morgan Stafford, Lauren Steele, Austin Switzer, Samantha Switzer, Madalyn Terry, Sky Thomas, Kaitlynn Tucker, Madison Wallace, Brianna Warman, Daniel Webb, Ethan Webster, Kaylee Wilhelm, Tanner Williamson, Taylor Wood, Naya Yarborough,

 

Inco-Check