Middle school honor rolls for the second nine-weeks have been released as follows:

 Central Academy

 A Honor Roll

EIGHTH GRADE: Hunter Barrett, Ryan Borer, Ronald Dodd, Shannon Filer, Kye Gonino, Eleanor Holter, Savanna Johnson, Miranda Kirtley, Andrew Lawhorne, Myla Lester, Morgan Marshall, Dillon Minnix, Leah Misicko, Riley Potter, Olivia Thacker, Jacob VanNess, Kylie Vest

SEVENTH GRADE: Cadence Akers, Mark Allison, Benjamin Bailey, Olivia Barkett, Carlee Bennett, Craig Bowyer, Rachel Buchanan, Robert Chapman, Patrick Clevenger, Jerome Coleman, Tanner Dillow, Isabella Erber, Hannah Falls, Emma Fleming, Dakota Gilliam, Lauren Griffin, Olivia Griffin, Dalton Hall, Sarah Hamblin, Rachel Harless, Reagan Harris, Reagan Hester, Emma Hubbard, William Johnson III, Sofia Kryder, Tanner Lovern, Sarah Lucas, Laura McNamara, Bailey Mines, Chase Minnix, William Murray, Kayla Myers, Jadyn Rock, Cameron Rodgers, Seth Spickard, Nathan St. Clair, Julia Starkey, Julianna Stephenson, Haley Vanover, James Voight, Lucas Waid, Alyssa Kate Wallace, Jonas Wilkes, Ella Wright, Rachel Zerumsky, Chelsea Zicafoose

SIXTH GRADE: Austin Adams, Landon Barger, Samuel Bell, Jacob Benson, Alex Eastman, Shanandoah Forson, Andrew Fowler, Emma Francis, Ethan Frank, Alyssa Grimes, Haylee Harris, Abigail Hildebrand, Justin Hill, Georgia Honts, Landen Hosey, Clair Humphreys, Joshua Krepps, Savannah Laucher, Zeb Martin, Brian Moran, Alexandria Trout, Tim Wilson, Samuel Worsley

A-B Honor Roll

EIGHTH GRADE: Evan Akers, Taylor Albers, Jacob Alderson, Kayla Alford, Daniel Anderson, Jonathan Anderson, McKenzie Baker, Brody Beckner, Isaac Bell, Caleb Bennington, Nathan Bobbitt, Logan Broughman, Jackson Butler, Jada Carr, Logan Craighead, Caleb Crawford, Matthew Crawford, Jenna Creasy, Delaney Dennis, Kathryn Dudley, Eliseo Echavarria, Ambrosia Garrett, Elizabeth Garrett, Matthew Gentry, Olivia Goodman, Kelsi Hammons, Gracie Harlow, Chase Higgins, Rachael Hix, Brian Howard, Halle Hutson, Johanna Jamison, Emma Johnson, Letitia Lang, Maddison Lowe, Keeley McNamara, Haley Meadows, Bradley Moran, Meredith Moran, Kelsie Morris, Deacon Paivanas, Tabitha Phillips, Ella Polumbo, Austin Powell, Grayson Preece, Logan Roop, Mason Stewart, Parker Thompson, Brooke Vanderveer, Sophie Wagner, Elias Wentworth, Elias Whitt, Sidney Wilcher, Wyatt Wilhelm, Sydney Wilson

SEVENTH GRADE: Starlet Beard, Kendall Bennington, Timothy Bolton, Faith Brandt, Michael Brown, Alexis Cecil, Chase Cuddy, Bailey Daniels, Michael Draper, Rachel Edwards, Victoria Erber, Nathan Etzler, Karlee Eubank, Wesley Ferguson, Hunter Forbes, Andrew Fox, Iain Graff, Austyn Gregory, Skylur Haynes, Michaela Hedrick, Haleigh Horan, Vaden Hurt, Holly Hylton, Bryar King, Kell Kirtley, Nicholas Krisnitski, Sydney Lorman, Tatum Martin, Branden Maydian, Lillian McClung, Ryley McKinney, Janiah Merchant, Silas Miller, Joseph Monaghan, Jadyn Murry, Madelyn Newell, Trinity Patterson, Miyah Riley, Carmen Sheppard, Camden Staton, Payton Taylor, Hayden VanBuren, Amelia Waddell, Matthew Walker, William Webb, Christopher Wenk

SIXTH GRADE: David Aaron, MacKenzie Alford, Hunter Altizer, Heath Andrews, Johnathan Austin, Brandon Barger, Timothy Bennett, Grace Bolton, April Bora, Jillian Broughman, Ainsley Burks, Alexander Burnette, Alex Campbell, Aiden Carlough, Thomas Cefola-Mason, Conner Church, Canaan Clark, Colin Cook, Rachael Crowder, Sheldon Dimmick, Elias Echavarria, Haley Forbes, Jasmine Forest, Isabella Gilliland, Benjamin Gross, Hannah Hall, Wyatt Hartman, Baleigh Hedrick, Abagail Hostetter, Mary Hoye, Natalie Hughes, Nicholas Jamison, Gavin Jernigan, Kaylee Johnson, Michael Jorgensen, Lacey Kessler, Kaycee Kincaid, Aidan Kovar, Lisette Lane, Jaelynn Lash, John Laughridge, Emma Lester, Jarred Lutz, Briar Marsh, Jeffrey Martin, Emma Mattox, Jack Metheny, Levi Miller, Madison Moock, Robert Navarrette, Haleigh Oberg, Nathaniel Park, Maddox Potter, Jenna Pugh, Gavin Richardson, Michael Scherrep, Seth Shelton, Dominic Southall, David Taylor, George Toliver, Bret Weidman, Khaliyl White, Lydia Yopp, Madison Yount

 

READ MOUNTAIN

A HONOR ROLL

EIGHTH GRADE: Alexis Amos, Eduardo Argueta Pineda, Emily Barton, Chloe Beasley, Hayley Beckner, Siera Blake, Cole Bowyer, Carsen Brake, Logan Bramblett, Audrey Butler, Pierce Claud, Madalyn Cook, Alyson Cox, Joshua Davidick, Cooper Dehr, Hailey Deter, Lauren Duff, Andrew Estep, Reagan Estrada, Chappell Eure, Kylie Evans, Jamison Foley, Ethan Fouch, Leah Germain, Kaylee Golder, Arun Hajra, Sofia Hernandez, Jacob Hodnett, Jillian Holcomb, Brooklyn Hornback, Trevor Howell, Hannah Huard, Parker Hudson, Evan Jennings, Trystan Layman, Cora Martin, Sarah Moore, Kaitlyn Mosdell, Dyson Moyer, Briana Myers, Jonathan Neighbors, Jake Oesterreich, Matthew Oliver, Lynn Park, Samuel Peery, Gabrielle Pickle, Halle Reese, Alana Roberts, Nathanael Rose, Madelynn Sprouse, Kierstyn Stanley, Riley Tetreault, Zachary Van Curen, Garrett Wade, Sarah Wade, Annelise Wolfe, Nicholas Young

SEVENTH GRADE: Simon Acker, Austin Amiss, Courtney Amos, Nina Appicello, Lindsey Boone, Ashton Bramblett, Anya Bratic, Alexandria Breeden, Ava Brumfield, Kaitlin Burks, Qavah Campbell, Hailey Cantrell, Hanna Carter, Andrew Claterbaugh, Ryan Cooper, Samuel Crane, Zachary Crawford, Katherine Cross, Samir Davidov, Joshua Deaner, Anna Dewease, Hannah Dillon, Hunter Dillon, Claire Dozier, Ellie Dunbar, Brenna Elmore, Isaac Fitzwater, Isabelle Fletcher, Caleb Franklin, Anna Frittman, Connor Fuhrman, Tyler Gallimore, Julia Garber, Evan Gates, Darden Goode, Taylor Gunter, Susannah Harris, Bryson Harvey, Andres Hernandez, Clay Houston, Camille Humbert, Nolan Humphreys, Joseph Isaacs, Charles Isbel, Mikel Johnson, Rylee Johnson, Connor Jones, Rhyann Jones, Allison Kirby, Jacob Koffman, Cyrus LeNoir, Elizabeth Leonard, James Lively, Madeline Malue, Micah McClure, Jordan Meadows, Mya Murrell, Tyler Newsome, Faith Overbay, Harper Pace, Allison Perkey, Olivia Perrine, Cadence Peters, Mackenzie Phillips, Brianna Pigeon, Harriet Polinsky, Jacob Prince, Nathaniel Prince, Isabella Roberts, Erik Rosine, Aidan Rothwell, Riley Rothwell, Cole Salvi, Dylan Salvi, Arianna Sanchez, Sidney Saunders, Anida Sejtanic, Makena Shupe, Ryan Slate, Gianna Sloan-Lebron, Allyson Spangler, Jamie Spangler, Conner Tilley, Olivia Turner, Eli Updike, Trent Updike, Max Vaughn, Sydney Vokus, Kellin White, Brianna Wissemann, Kailin Witt, Angelina Zeidan, Courtney Zerrilla

SIXTH GRADE: Lex Baker, Alyce Barnett, Emily Bess, Kara Booth, Karley Burks, Molly Caldwell, Samantha Clarke, Olivia Cook, Jacklyn Corl, Jackson Crawford, Kendall Crawford, Casey Cunningham, Mia D’Arpa, Madison Daniel, Maya Dorra, Reagan Dorsey, Conner Ferguson, Benjamin Ferrell, Ella Folk, Darby Fouch, Baylee Franklin, Andrew Gilbert, Leonard Goad, Josie Gore, Ashton Harper, Karli Heffelfinger, Tyler Heptinstall, Andrew Honaker, William Hopkins, Tyler Howell, Cassie Johnson, Anna Keith, Jesse Knight, Noah Leonard, Taylor Lisle, Nancy Maclachlan, Jacob MacMackin, Joseph Manello, Alexis Martin, Jackson Martin, Austin Mason, Aidan Mayhue, John McDaniel, Declan McNaron, Tyler Meade, Kirin Miller, Sawyer Mullins, Luke Overbay, Dalton Oxley, Falan Peters, Lyndsay Prillaman, Taylor Ray, Adalyn Relf, Seth Richards, Chase Richmond, Ryleigh Rothert, Irelin Ruppel, Matthew Scher, Michael Schwallenberg, Mary Scott, Joshua Shephard, Jacob Simms, Carter Smith, Jackson Smith, Austin Stanley, Ryan Steger, Cole Stelter, Elise Walker, Kayla Walker, Spencer Wilkinson, Jackson Wolfe

A-B HONOR ROLL

EIGHTH GRADE: Victoria Aesy, Samarah Alam, Andres Arellano, Kyle Arnholt, Jacob Ballard, Briana Barnett, Nathan Bellamy, Noah Bowen, Isabel Bradley, Kevin Buchanan, Hattie Butler, Zayda Ceballos, Alexandra Cinquemani, Kaitlin Clevinger, Jordan Coffey, Brennan Corell, Cora Dawson, Jumana El Shenawy, Seth Fletcher, Jared Foutz, Samuel Francis, Taylor French, Lauren Gentry, Jenna Goode, Colton Graybill, Abbey Green, Ryan Greenway, Hazel Haggerty, Reagan Hall, Anna Harris, Madison Hawks, Luke Heffelfinger, Gracyn Herbst, Nikita Inamdar, Brielle Jackson, Justin Jenkins, Clara Johnston, Alexis Jones, Devin Kiger, Blaine Lasek, Kirsten Leavens, XiXi Luo, Brandon Marley, MaKaila Martin, Kayla McChesney, Dylan Merchant-Blankenship, Emma Mitchell, Collin Moore, Mary Morejon, Nathan Mundy, Olivia Ocorr, Stephen-Patrick Overstreet, Carson Peggins, Colston Powers, Allison Pully, Samantha Pully, Matthew Quillen, Michael Rago, Austin Rhea, Hunter Rice, Luke Richards, Balor Schnarwyler-Harold, Larry Sharp, Micah Shaver, Lauren Shumate, Kaeleigh Shutts, Joshua Simmons, Caleb Snyder, Arin Sparks, Angel Swain, Jacob Vance, Cassidy Vaughn, Rachel Wareham, Aviana Wilson, Megan Wilson, Madelyn Witt, Ainsley Wood

SEVENTH GRADE: Zina Al-Rekabi, Nicole Amos, Paris Argabright, Ja’Shayla Blake, Seth Blake, Benjamin Blankenship, Jonathan Boggs, Alexis Bonhotel, Carl Booth, Madison Carroll, Jessie Cassell, Lena Chandler, Preston Conner, Trinity Craft, Abigail Crigger, Casey Curran, Tessa Dalton, Darson Daughtridge, Hannah Davis, Aidan Dietrich, Wyatt Duckworth, Caleb Dunn, Caroline Edmondson, Kyle Flinchum, Keely Fouch, Nicholas Fox, Alan Gallimore, Alek Goodman, Arissa Graham, Garrett Green, Luke Griffin, Emma Hall, Dillon Hambrick, Sydney Harris, Bryce Harrison, Cameron Hassell, Alaina Hawkins, Jacob Hazelwood, Theodore Hickman, Alison Hinkley, Kaleigh Horan, Sydney Jones, Brian Kestner, Hannah King, Beau Koloda, Samuel Lancaster, Jacob Lewis, Kylee Lucas, Leah Manier, Anthony Martin, Anna McCraw, Michael McCray, Leah Meacham, Yamile Moctezuma, Grace Montgomery, Jada Morgan, Rachel Morrison, Gabrielle Mullins, William Murphy, Harmony Musser, Madison Myers, Zachery Niday, Emily Nolan, Shane Oiler, Weston Osborne, Alexis Paivanas, Kathryn Parker, Jeffrey Pinion, Patrick Rakes, Conner Redwine, Abigail Rice, Jackson Rivenbark, Miya Roberts, Zachary Ruhlman, Colin Sell, Maceyn Sells, Conner Shiflett, Todd Shrewsbury, Brogan Shutts, Caleb Smith, Colin Stewart, Evan Sykes, Marcus Thomas, Sean Thomas, Jacob Thornhill, Jordan Thornhill, Samantha Trent, Alexis Turner, Braylee Ulrich, Anthony Varner, Phillip Waff, Christopher Waligora-Bradford, Marina Walkup, David Wickline, Michael Williams

SIXTH GRADE: Robert Anderson, Nathan Badgley, Hannah Barrett, Brie Beddingfield, Aidan Bell, Kousso Bennett, Kaley Blevins, Cadyn Bowles, Madison Brannen, Ethan Brooks, Annabelle Byrd, Davey Cahoon, Olivia Campbell, Andrew Carter, Jonah Clark, Trevor Cook, Hayden Crouse, Tripp Cullop, Griffin Davidson, Kasey Davis, Aiden Deese, Alexander Doherty, Charles Elmore, Rendyn Frate, Jillian Funk, Breanna Gill, Alexander Goodyear, Emily Graves, Dylan Grear, Nicole Gross, Hatlyn Haggerty, Samara Hambrick-King, Grayson Hatter, Joshua Hawks, Clythee Herbst, Annabelle Herron, Carter Hudson, Ryan Hurley, Katherine Ingle, Andrew Jamieson, Fred Jennings, Dawson Johnson, Anya Justice, Grayson Koloda, Noemi Landeros, Talicee Landes, Kaidyn Lewis, Zachary Mason, Harrison Meador, Alexis Meadows, Myles Miller, Justin Moore, Aiden O’Quinn, Kassidy Paige, Nathan Patterson, Jacob Peters, Karl Pierce, Jennifer Pressley, Zachary Puckette, Tiffany Pugh, Morgan Rago, Michele Ralston, Kayla Roper, Elijah Rose, Deanna Royal, Carl Saunders, Grayson Schnarwyler-Harold, Allison Sheets, Connor Sigmon, Marcus Slaughter, Emily Snyder, Parker Snyder, Bryson Spangler, Nora Spickard, Brianna Stroop, Cheyenne Taylor, Ethan Taylor, Lauren Uotinen, Gabriella Walker, Kyler Walters, Autumn Williams, Xavier Williams, Hayden Witt, Jonathan Wood

 

Inco-Check