Botetourt County high schools have announced the following honor rolls for the fourth nine-weeks.

JAMES RIVER

A HONOR ROLL

SENIORS: Melina Allison, Brianna Baldwin, MacKenzie Blake, Jeffrey Bower, Brandon Brandt, Fallon Bursey, Emma Butler, Matthew Cahoon, Christopher DeHaven, John Etzler, Jonathan Garrett, Jeffrey Haga, Cameron Hildebrand, Megan Hill, Daniel Holter, Logan Honts, Olivia Hoye, Lianna Janney, Tessa Jones, Hayden Kay, Josey Lackey, Sarah Lam, Bailey Marshall, Evelyn Melvin, William Miller, Rachel Moore, Nicholas Nicely, Zachary Spickard, Tyler St.Clair, Naomi Wells, Ethan Whitt, Katelyn Wiley, Hannah Wright

JUNIORS: Brenna Alls, Kevin Austin, Emily Barnes, Jacob Berry, Adaline Bisese, Jonathan Church, Megan Cox, Logan Craft, Sierra Dean, Madison Dennis, Kaylene Elliott, Bethany Flint, Caroline Gross, Meghan Halgren, Courtney Harless, Charles Johns, Aleah Johnston, Nikole Kirk, Cole Miller, Brooke Moran, Olivia Murry, Autumn Nester, Benjamin Rice, Krista Ronk, Ethan Sandidge, Mackenzie Seebo, Hunter Sluss, Mikayla Stiltner, Kevin Theimer, Zane Weidman, Angela Wenk, Shiloh Whitley, Kesley Williamson, Ashlee Woldman

SOPHOMORES: Evan Akers, Jacob Alderson, Caleb Bennington, Michael Bergman, Ryan Borer, Ronald Dodd, Shannon Filer, Diamond Fitzgerald, Elizabeth Garrett, Matthew Gentry, Kye Gonino, Kelsi Hammons, Eleanor Holter, Brian Howard, Andrew Lawhorne, Myla Lester, Vanessa Lima-Mestril, Lacey Lucado, Morgan Marshall, Dillon Minnix, Riley Potter, Gabriel Sebastino, Ainsley Simmons, Olivia Thacker, Jacob VanNess, Kylie Vest, Sidney Wilcher, Sydney Wilson, Avery Word, Isaac Worsley

FRESHMEN: Mark Allison, Benjamin Bailey, Carlee Bennett, Craig Bowyer, Alexis Cecil, Patrick Clevenger, Tanner Dillow, Rachel Edwards, Isabella Erber, Victoria Erber, Nathan Etzler, Hannah Falls, Emma Fleming, Dakota Gilliam, Olivia Griffin, Dalton Hall, Rachel Harless, Raegan Harris, Jacob Hill, Haleigh Horan, Holly Hylton, William Johnson, Sofia Kryder, Lillian McClung, Silas Miller, Bailey Mines, Chase Minnix, Daniel Sane, Seth Spickard, Nathan St.Clair, Camden Staton, Julianna Stephenson, Landon Tolley, Haley Vanover, James Voight, Lucas Waid, Jonas Wilkes, Ella Wright

 

A-B HONOR ROLL

SENIORS: Jeremiah Albert, Gracey Barger, Logan Bingeman, Brandon Bolton, Dean Bridges, Morgan Bryan, Kaitlin Bryant, Zacary Cahoon, Cassidy Campbell, Cory Carson, Devin Cheatwood, Lillian Clevenger, River Clonch, Katelin Crawford, Brooke Cuddy, Caitlan Divers, Logan Dressler, Shane Edmonds, Rachel Epperly, Tristan Fleming, Halee Guentzel, Jonathan Harris, Meaghan Hix, Jack Hutchens, Kaitlyn Keith, Michelle Kimberlin, Cody Liptrap, Aimee Lowe, Jackson Mabe, Trinity Martin, Alyson McCullough, Randall McGee, Hannah Meador, Anastasia Meadows, Mckenzie Moore, Jasmine Myers, Sydney Newcomb, Zachary Noel, Jessica Rocha, Mallory Rowe, Anna Schroeder, Emily Sink, Hannah Slusser, Madeline Smith, Nicholas Tucker, Karl Voight, Erin Walker, Landyn White, Daniel Williamson

JUNIORS: Noah Aylor, Sage Beddingfield, Morgan Bratton, Madison Brogan, Isaiah Ciccarella, Blake Curtis, Kjersten DeHaven, Lily Dorsett, Kiali Forbes, Cheyanne Forson, Jacob Fowler, Lauren fox, Christina Hensley, Meghan Hickok, Kacey Hight, Kyla Jamison, Jeremiah Johnson, Payton Kreklow, Thomas Laughridge, Grace Lawson, Jessica Link, Lakota Lucado, Andrew Lucas, Matthew Martin, Haley Mays, Emily McBryde, Chase Mills, Michael Mize, Bryanna Morrell, Braeden Newcomb, Luke Peay, Samantha Pond, Ryan Pugh, Hunter Reid, Kara Surgeon, Colin Tickner, Caleb VanBuren, Stephanie Vasquez, Jack Voight, Hunter Wilson, Molly Winand, Seth Yopp, Jackson Zelewski

SOPHOMORES: Taylor Albers, Kayla Alford, Daniel Anderson, Jonathan Anderson, Isaac Bell, Chloe Bennett, Nathan Bobbitt, Adam Bridges, Logan Broughman, Syndi Bunch, Jackson Butler, Chelsea Campbell, Tyler Carter, Alyssia Coffey, Michael Coleman, Logan Craighead, Jenna Creasy, Amber Dollman, Kathryn Dudley, Eliseo Echavarria, Zackary Entsminger, Ambrosia Garrett, Taylor Grimes, Gracie Harlow, Rachael Hix, Emma Johnso, Savanna Johnson, Letitia Lang, Maddison Lowe, Addison McCaleb, Haley Meadows, Johnathon Meadows, Kelsie Morris, Grace Mundy, Deacon Paivanas, Austin Powell, Grayson Preece, Payton Reese, Mason Stewart, Harley Stump, Parker Thompson, Sophie Wagner, Elias Wentworth, Bridgette West, Kahlique White, Elias Whitt, Wyatt Wilhelm

FRESHMEN: Starlet Beard, Kendall Bennington, Timothy Bolton, Michael Brown, Robert Chapman, Bailey Daniels, Michael Draper, Karlee Eubank, Wesley Ferguson, Audrey Fleming, Hunter Forbes, Andrew Fox, Iain Graff, Austyn Gregory, Lauren Griffin, Michaela Hedrick, Reagan Hester, Sara Kelley, Nicholas Krisnitski, Sarah Lucas, Tatum Martin, Tyler McKinney, Janiah Merchant, Joseph Monaghan, William Murray, Jadyn Murry, Kayla Myers, Cade Norris, Trinity Patterson, Cameron Rodgers, Josef Schroeder, Carrington Scothorn, Carmen Sheppard, Christian Sumrell, Merritt Taylor, Hayden VanBuren, Amelia Waddell, William Wbb, Rachel Zerumsy, Chelsea Zicafoose

 

 

LORD BOTETOURT

A HONOR ROLL

SENIORS: Zachary Andrews, Jared Arnholt, Ashlee Barnett, Sophia Barranco, Kayla Bowles, Mitchell Brewster Jr., Jacob Brown, Emily Bruno, Aaron Burns, Haley Caldwell, Brody Cook, Kathering Craig, Madeline Deskins, Jacob Dewease, Cameron Foutz, Cassie Frantz, Haley Gillespie, Ashlyn Grantham, James Grimshaw, Emma Hall, Hannah Harris, Seth Harris, Parker Heptinstall, Juliette Holcomb, Courtney Holland, Devon Housman, Archer Jones, Erin Kline, Nicholas Lancaster, Sarah Latino, MacKenzie Martin, Heather Moeller, Madelyn Montgomery, Noah Moore, Haley Mundy, Marlee Newsome, Coleman Osborne, Kayla Overstreet, Taylor Overstreeet, Mark Parish, Mackenzie Pauley, Kyle Peters, Hannah Quinn, Catherine Reinard, Dylan Roatenberry, Ariana Rochay, George Rucker, Zackary Smith, Brooke Snyder, Kara Spears, Averie Stevens, Kathryn Tomlin, Kasey Trapuzzano, Madison Treat, Brian Watts, Abby Whitlock, James Whorley, Michael Williamson, Gwineth Willie, Devon Wood, Aaron Workowski

JUNIORS: Holly Acker, Maegan Barnes, Emma Bradbury, Ethan Clower, Sarah Crane, Grace Crawford, Erika Cundiff, Elizabeth Deel, Hannah Deter, Ashlyn Dull, Jessica DuVall, Spenser Eason, Christopher Felty, Cameron Fralin, Sarah Graham, Tyler Graham, Savannah Gusler, Kiah Hall, Elise Hawkins, Jacob Heck, brooke Heptinstall, Logan Hollandsworth, Bylee Howell, John Hurley, Jeremiah Isaacs, Heather Johnson, Martha Keely, Jordyn Kepler, Heather McNeill, Katherine Mitkos, Allyson Norwinski, Mattison Orange, Emily Overbay, Megan Oyler, Amy Parris, Logan Patterson, Kylie Poff, Taylor Poff, Lauren Rakes, Ryan Ramey, Micah Rich, Isaac Ruano, Madison Sloan, Melina Smith, Abigail Spence, Morgan Stafford, Bush Thepsimuang, Grace Tucker, Desirhea West, Rachel Williams

SOPHOMORES: Samarah Alam, Eduardo Argueta Pineda, Kyle Arnholt, Jacob Ballard, Emily Barton, Chloe Beasley, Hayley Beckner, Nathan Bellamy, Siera Blake, Cole Bowyer, Audrey Butler, Zayda Ceballos, Pierce Claud, Kaitlin Clevinger, Jordan Coffey, Jordan Conner, Madalyn Cook, Allison Coombe, Joshua Davidick, Hunter Deel, Cooper Dehr, Hayden Delaney, Hailey Deter, Lauren Duff, Reagan Estrada, Chappell Eure, Ethan Fouch, Samuel Francis, Taylor French, Lauren Gentry, Leah Germain, Kaylee Golder, Jenna Goode, Colton Graybill, Arun Hajra, Shayna Hamilton, Sofia Hernandez, Jacob Hodnett, Brooklyn Hornback, Trevor Howell, Hannah Huard, Parker Hudson, Brielle Jackson, Justin Jenkins, Clara Johnston, XiXi Luo, Brandon Marley, Cora Martin, Cole Mattox, Sarah Moore, Kaitlyn Mosdell, Briana Myers, Jonathan Neighbors, Levi Nolen, Jake Oesterreich, Matthew Oliver, Stephen-Patrick Overstreet, Gabrielle Pickle, Nicholas Pitzer, Halle Reese, Nathanael Rose, Tanner Selkirk, Arin Sparks, Madelynn Sprouse, Kierstyn Stanley, Grace Taylor, Riley Tetreault, Garrett Wade, Megan Wilson, Annelise Wolfe, Ainsley Wood, Nicholas Young

FRESHMEN: Sarah Bannwart, Olivia Barkett, Anya Bratic, Ava Brumfield, Hanna Carter, Lena Chandler, Ryan Cooper, Abigail Crigger, Katherine Cross, Anna Dewease, Aidan Dietrich, Hannah Dillon, Hunter Dillon, Claire Dozier, Ellie Dunbar, Caroline Edmondson, Keely Fouch, Caleb Franklin, Anna Frittman, Evan Gates, Darden Goode, Arissa Graham, Sarah Hamblin, Andres Hernandez, Anna Hoover, Clay Houston, Joseph Isaacs, Charles Isbel, Mikel Johnson, Rhyann Jones, Sydney Jones, Allison Kirby, Jacob Koffman, Maxim Krimski, Cyrus LeNoir, Tanner Lovern, Leah Manier, Micah McClure, Yamile Moctezuma, Jada Morgan, Mya Murrell, Madison Myers, Tyler Newcome, Emily Nolan, Harper Pace, Cadence Peters, Mackenzie Phillips, Brianna Pigeon, Nathaniel Prince, Isabella Roberts, Erik Rosine, Cole Salvi, Anida Sejtanic, Conner Shiflett, Makena Shuype, Eli Updike, Trent Updike, Sydney Vokus, Kellin White, Brianna Wissemann, Kailin Witt, Angelina Zeidan

 

A-B HONOR ROLL

SENIORS: Lauren Adkins, Jenna Alam, Samantha Aldrich, Sara Arellano, Katelyn Arney, Riley Austin, Abraham Barkett, Bryce Blake, Skylar Bocock, Autumn Bonhotel, Stewart Brown, Seth Cahill, Sharon Cheatham, Scottie Cook, Molly Cothran, Alexandria Craighead, Jacob Cromer, Joseph Crump, John Davidick, Haley Dawson, Austin Delaney, Devin Dent, Blaine Eisner, Madison Elliott, Alexis Ellis, Alexis Fitzgerald, Dylan Fralin, Jonathan Girard, Samantha Gravette, Josiah Grooten, Brandon Hale, Kathryn Harry, Bryce Herbst, Ashton Huddleston, Marc Judge, Brooke Kreider, Kayla Lambert, Kendall Lucas, Thomas Malue, Preston Martin, Tabitha Martin, William Martin, Caroline McCabe, Liam McCaul, Allyson McClellan, Abigail Miles, Kayla Murrell, Ciara Nicholson, Ryan Oiler, Chase Overbay, Adam Parris, Bridget Peeters, Brett Pennington, Terrance Phillips II, Andrew Phillips, Roderick Plenge, Hunter Poff, Olivia Polumbo, Allison Price, Brenden Ratcliffe, Rodney Rhodes, John Rice, Nathan Rich, Bayley Riddleberger, Halla Roberts, Sydney Robinson, Tristan Robinson, Anna Rosenberger, Kayla Rosenberger, Anna Scott, Hunter Sell, Noah Shaver, Brooklyn Shelton, Matthew Smith, Noah Smith, Kaitlyn Spears, Mason Spillman, Aurora Stevens, Bianca Summers, Yasmin Sykes, Rachael Taylor, Zachary Thornhill, Cameron Turney, Luke Wallace, Ashley Wilson, Joshua Yonts, Lauren Young

JUNIORS: Ruth Aguirre-Lara, Austin Allen, Madelyn Badgley, Emma Bailey, Matthew Blugerman, Carleigh Booth, Joshua Booth, Alyssa Brader, Tessa Brain, Olivia Bray, Dalton Breese, Zoe Bruffey, Ashlyn Cadenhead, Leah Carlton, Breanna Carter, Destiny Cash, Ryanna Clark, Faith Cooley, Carly Crawford, Steven Dalton, Joshua Deeter, Brooke Denham, Madison Denham, Jacob Dilcher, Mary Dorra, Hannah Duke, Ashby Dunbar, Cameron Edmondson, Evan Eller, Matalie Emerson, Sabrina Engleman, Hunter Fender, Caleb Forrester, Chase Fridley, Matthew Garber, Tristan Gibbs, Emily Gilmore, Zamya Graham, Kenleigh Gunter, Madison Gunter, Elena Hall, Elise Hall, Jordyn Harris, Katelyn Harris, Steven Harris, Alexis Haston, Cody Hatter, Alex Hawkins, Lauren Hoffman, McKayla Hoke, Whitey Holland, Blair Hoops, Kimberly Hoyle, Wilson Imel, Samuel Jamison, Taylia Jones, Taylor Jones, Kaile Judge, Brooke Kelly, Lily Kinman, Skye Kinser, Andrew Kreyling, Anna Kryder, Trey Larsen, Zander LeNoir, Lennon McAllister, Michael McCoy, Mikayal McCray, Megan Metheny, Ryann Miller, Keeley Minter, Nathan Moore, Thomas Mougin, Autumn Norris, Tanner Oedel, Madison Oxley, Madeleine Parker, Jacob Perrine, Rachel Phillips, Michael Pigeon, Allie Plenge, Mary-Randall Plunkett, Hunter Ponce, Kendra Puckett, Jessica Rhea, Ryan Rigatti, Eden Roberts, James-Ryan Salvi, Alysia Sanchez-Huerta, Jeanna Saunders, James Schaal, Andrew Seibel, Spencer Shiflett, Leah Shumate, Maya Smith, Shanelle Smith, Elizabeth Spencer, Lauren Steele, Robert Stevens, Austin Switzer, Daniel Townsend, Kaitlynn Tucker, Emma Tyler, Miette Veldman, Bryan Wall, Madison Wallace, Carly Webster, Meredith Wells, Kaylee Wilhelm, Justin Young

SOPHOMORES: Alexis Amos, Hunter Barrett, Makayla Barrosse, Brody Beckner, Noah Bowen, Carsen Brake, Logan Bramblett, Kevin Buchanan, Tyler Burdette, Hattie Butler, Zoe Cashion, Aubrey Clark, Connor Cline, Madeline Coon, Brennan Corell, Alyson Cox, Gabrielle Crowley, Delaney Dennis, Jayden Edgell, Jeremiah Emmons-Mayo, Andrew Estep, Kylie Evans, John Fedor III, Jamison Foley, Luther Garst, Trebor Gibson, Abbey Green, Ryan Greenway, Reagan Hall, Mitchell Harless, Anna Harris, Jillian Holcomb, Claire Hufton, Halle Hutson, Nikita Inamdar, Nickolas Jaffa, Johanna Jamison, Evan Jennings, Amelia Johnson, Devin Kiger, Miranda Kirtley, Trystan Layman, Kirsten Leavens, Brianna LeBlanc, MaKaila Martin, Keeley McNamara, Dylan Merchant-Blankenship, Cory Mitchell, Emma Mitchell, Haley Moran, Meredith Moran, Mary Morejon, Dyson Moyer, Madison Mullins, Olivia Ocorr, Bryson Oliver, Lynn Park, Samuel Peery, Carson Peggins, Tabitha Phillips, Ella Polumbo, Elizabeth Pressley, Allison Pully, Matthew Quillen, Michael Rago, Austin Rhea, Hunter Rice, Balor Schnarwyler-Harold, Larry Sharp, Kaeleigh Shutts, Jon Skeens, Xavier Stephens, Angel Swain, Olivia Swortzel, Zachary Van Curen, Cassidy Vaughn, Dylan Wade, Sarah Wade, Rachel Wareham, Spencer Wells

FRESHMEN: Courtney Amos, Nina Appicello, Benjamin Blankenship, Lindsey Boone, Carl Booth, Ashton Bramblett, Mackenzie Brickey, Kaitlin Burks, Andrew Claterbaugh, Madelyn Cothran, Zachary Crawford, Elijah Dalton, Tessa Dalton, Darson Daughtridge, Samir Davidov, Hannah Davis, Joshua Deaner, Wyatt Duckworth, Caleb Dunn, Bethany Eddy, Isaac Fitzwater, Kyle Flinchum, Connor Fuhrman, Julia Garber, Sophia Graham, Taylor Gunter, Susannah Harris, Bryson Harvey, Jacob Hazelwood, Camille Humbert, Nolan Humphreys, Connor Jones, Brian Kestner, Cole Leavens, Elizabeth Leonard, Ryann Leonard, Jacob Lewis, James Lively, Dylan Mack, Madeline Malue, Anthony Martin, Riley Matutina, Michael McCray, Leah Meacham, James Mitkos, Grace Montgomery, William Murphy, Harmony Musser, Faith Overbay, Kathryn Parker, Harriett Polinsky, Jacob Prince, Andrew Quesenberry, Abigail Rice, Jackson Rivenbark, Aidan Rothwell, Riley Rothwell, Zachary Ruhlman, Katherine Ryan, Dylan Salvi, Sidney Saunders, Colin Sell, Brogan Shutts, Allyson Spangler, Nathan St.Clair, Conner Tilley, Samantha Trent, Olivia Turner, Anthony Varner, Max Vaughn, Damon Waldron, Bailey Webb, Ethan Wilson, Courtney Zerrilla

Inco-Check